Kilo Koçluğu ve Danışmanlığı

Kilo Koçluğu ve Danışmanlığı

Değişen yaşam koşulları ve gıdaların çeşitliliği sonucunda devamlı diyete başlayıp, bırakmak, verdiğiniz kiloları geri almak, hamilelik dönemlerindeki fazla kiloları verememek,  kilo vermek, almak, idealinizdeki bedene sahip olup, olmamak gibi unsurlar kilo ile ilgili farklı bir sorun skalası oluşturmuştur. Kilo vermek için yapılacak ve doğru olan davranışları bilmemize rağmen kilo sorunumuzu çözemememizin keşfidir aslında Kilo Koçluğu. Kilo koçunuz kilo verme yolculuğunuzda sizlere ayna tutarak yol arkadaşlığı yapar.

Kilo koçluğu çalışmasında öncelikle bulunduğunuz nokta tespit edilir, ulaşmak istediğiniz hedef netleştirilir. Süreç boyunca sizi o hedefe ulaşmaktan alıkoyan kişisel engellerinizi keşfetmeniz ve o engelleri aşarak hedefinize en hızlı şekilde ulaşmanız için gerekli çalışmalar yapılır.  Kilo koçluğu bütünsel bir çalışmadır. Spesifik bir konu üzerinde çalışılsa dahi kişinin yaşamında bir denge kurmasını ve istediği hedefe mutlu bir şekilde ulaşmasını destekler. Kilo Koçu, kişinin hedefini koyma, başlama ve sürdürme aşamalarında ihtiyaç duyulan motivasyonu, desteği, takibi ve hedeften kopmamayı sağlar. Başarısızlığa uğramış birçok diyete heyecanla başlandığını, ama aralarda motivasyonun çeşitli sebeplerle kaybedildiğini görürüz. Diyete başlayan kişi genelde ne yapması veya ne yapmaması gerektiğini genel hatlarıyla bilir. Kilo Koçluğu, diyet sürecinde motivasyon sağlama, fazla kilonun temel sebebini bulma ve davranış değişikliği konularında diyetiniz süresince destek alabilmenizi sağlar.

Kilo Koçluğu, diyetisyenlik değildir. Tıp doktorluğu, diyetisyenlik ve kilo koçluğu birbirini tamamlayan mesleklerdir. Birbirlerinin yerine geçmezler. İzana’da bizler, doktor ve diyetisyenlerle beraber çalışırız. Bu sayede özellikle, geçmişi yarım bırakılmış diyet hikayeleriyle dolu, kilo vermeyi isteyen ancak diyet aşamasında tıkınan kişilerle başarılı sonuçlar alırız. Bu konudaki başarımız kişiye özel yaklaşımız ve kişilerin engellerinin farkındalığını sağlayıp, bu konudaki tutum, davranış ve değerlerini yeniden yapılandırmamızdan geçmektedir.

İzana’da amacımız kişilere sağlıklı alışkanlıklar kazandırmaya yöneltmek ve bu konuda eğitim ve danışmanlık vermektir. Kilo Koçluğu programımızda; hayatın alanlarının ve kişinin özelliklerinin değerlendirilmesi, zayıf ve güçlü yönlerin belirlenmesi, amaçların belirlenmesi basamaklarından sonra; hedefe ulaşmak için gerekli adımlar saptanır. Ve son olarak tüm bu aşamalar hayata geçirilir.

Unutmayın kilo vermek zihinsel süreçleri de içeren bir bedensel değişim ve dönüşüm yolculuğudur. Bu keyifli yolculukta sizde bir kilo koçunun size yol arkadaşlığı yapmasını istiyorsanız İzana olarak yanınızdayız.